Oświetlenie w ogrodzie

Zadbany ogród nie tylko jest powodem do dumy dla właściciela, ale pozwala również na chwilę odpoczynku i relaksu. Dlatego projektując teren zielony warto uwzględnić strefy przeznaczone dla ludzi. A żeby móc z uroków przyrody korzystać także wieczorem i w nocy niezbędne jest oświetlenie.
Nawet jeśli mamy ograniczoną przestrzeń możemy w ogrodzie zmieścić stolik i miejsca siedzące. Oczywiście świetnym pomysłem jest też altana lub inne zadaszenie, które uniezależni nas od pogody.
Oświetlenie w ogrodzie nie powinno być zbyt rażące i stylem dopasowane do miejsca. Jeśli mamy na działce dostęp do prądu elektrycznego możemy podłączyć mocniejsze latarnie ogrodowe. Jednak dobrym rozwiązaniem są też lampki na energię słoneczną. Dają one co prawda małą ilość światła, ale świetnie się sprawdzą jako oznaczenie ścieżki lub po prostu element ozdobny.
Na rynku dostępne są też różnego rodzaju latarenki- konstrukcje zazwyczaj z metalu i szkła, przeznaczone do zapalania w środku świeczek. Naturalny ogień wprowadza przyjemną atmosferę, a dzięki zabezpieczeniom nie musimy się martwić, że wybuchnie pożar.
Rośnie również popularność lampek tak zwanych choinkowych. Sznur światełek może stanowić dekorację altany lub zostać rozciągnięty między drzewami.
Zobacz pełną ofertę lamp – SKLEP Z OŚWIETLENIEM.