Różne metody wybielania zębów

O pięknych i śnieżnobiałych zębach marzymy dosłownie wszyscy. Pielęgnujemy zatem swoją jamę ustną, ale przez nasze życiowe nałogi (palenie papierosów czy picie kawy), nigdy nie jesteśmy dumni z odcienia szkliwa. Nasz stomatolog też zresztą wielokrotnie proponował nam skorzystanie z zabiegów wybielających. Jako że jednak są one bardzo drogie, początkowo możemy spróbować je zastąpić tańszymi i łatwiejszymi w zastosowaniu metodami.

Skorzystajmy z środków wybielających, które mamy dosłownie pod ręką. Być może bowiem posiadamy w swojej kuchennej szafce słoiczek oleju kokosowego, używanego głównie do smażenia i pieczenia. To naturalny preparat wybielający, który przy okazji ma właściwości odkażające i przywraca jamie ustnej naturalny dla niej odczyn. Stosujmy go z samego rana, najlepiej na czczo. Niewielką ilość oleju kokosowego wkładajmy do swoich ust i żujmy ją, tak samo jak gumę do żucia, przez ok. 15 minut. Po tym czasie wyplujmy całość i przepłuczmy usta zwykłą wodą. Powtarzajmy ten zabieg codziennie, by po niecałym miesiącu ocenić jego efektywność.

Jeśli jednak nawet ta metoda nie okaże się u nas skuteczna, zawsze możemy zainwestować w profesjonalny zabieg wybielający. Wykona go dla nas każdy dentysta bemowo.

Sprawdź gabinet dentystyczny moja Stomatologia Kościan http://mojastomatologia.pl/koscian/